studia I i II stopnia - rekrutacja na semestr zimowy 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Pedagogika (magisterskie, stacjonarne, II stopień)

Szczegóły
Kod 0941021700P
Jednostka organizacyjna Wydział Humanistyczny
Kierunek studiów Pedagogika
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia II stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Czas trwania 2 lata
Adres komisji rekrutacyjnej Sekcja Rekrutacji
Biura Obsługi Studentów
Politechniki Koszalińskiej
ul. Śniadeckich 2
75-453 Koszalin
pokój 7A

godziny przyjęć
wtorek - piątek: 10.00-14.00

telefon: 94 34 78 700
e-mail: rekrutacja@tu.koszalin.pl

Biuro Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej:
telefon/fax: 94 34 39 171
e-mail: sekretariat@wh.tu.koszalin.pl
Wymagany dokument
  • Dokumenty ukończenia studiów wyższych
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

 

Informacje o kierunku

Absolwenci studiów na kierunku Pedagogika II stopnia uzyskują zgodnie z programem studiów przygotowanie pedagogiczne wymagane do wykonywania zawodu nauczyciela.

 

Pedagogika jako kierunek studiów z dziedziny nauk społecznych wyposaża absolwentów w wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne nie tylko z zakresu subdyscyplin pedagogicznych, ale także kształci w zakresie psychologii, socjologii i nauk prawnych. Kształcenie teoretyczne uzupełnione jest obszernym programem praktyk zawodowych. Trzy oferowane obecnie do wyboru specjalności cieszą się od lat niesłabnącą popularnością, gdyż odpowiadają rzeczywistym potrzebom rynku pracy oraz dlatego, że kształcenie na nich realizują specjaliści-praktycy. Studiowanie pedagogiki przygotowuje do dynamicznego projektowania swojego rozwoju zawodowego w obszarze edukacji, terapii, resocjalizacji, działalności opiekuńczo wychowawczej.

Praktyki studenckie

      3 miesiące

Specjalności

  • terapia pedagogiczna - korekcyjna z arteterapią
  • pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią
  • pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią zajęciowąj

Praca po studiach

Absolwent uzyskuje podstawowe kwalifikacje zawodowe zależne od wybranej specjalności:

  • terapia pedagogiczna – korekcyjna z arteterapią: absolwent jest przygotowany do pracy na stanowisku terapeuty zajęć specjalistycznych w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz pedagoga, terapeuty prowadzącego zajęcia specjalistyczne w przedszkolu, szkole i placówce (specjalista terapii pedagogicznej), a w szczególności do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych dla uczniów z zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi lub specyficznymi trudnościami w uczeniu się, zajęć wspomagających wychowawczą funkcję rodziny, zapobiegających zrachowaniom dysfunkcyjnym uczniów oraz wspierających ich rozwój.
  • pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią: posiada kwalifikacje do pracy w instytucjach opiekuńczo-wychowawczych typu: interwencyjnego, rodzinnego, socjalizacyjnego, w placówkach wielofunkcyjnych. Może pracować jako pedagog i wychowawca w: świetlicach, internatach, poradniach pedagogiczno-psychologicznych, placówkach opieki całkowitej i częściowej, ośrodkach terapii uzależnień, organizacjach i stowarzyszeniach działających w obszarze readaptacji społecznej. Ponadto może podjąć pracę jako: asystent rodziny, pedagog rodziny, członek zespołu kuratorskiej służby sądowej jako kurator społeczny, pedagog i wychowawca w policyjnych izbach dziecka, w młodzieżowych ośrodkach socjoterapeutycznych, w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, w schroniskach dla nieletnich, w zakładach poprawczych, w aresztach śledczych i zakładach karnych.
  • pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią zajęciową: absolwent posiada kwalifikacje, umożliwiające podjęcie pracy w instytucjach opiekuńczo-wychowawczych typu interwencyjnego, rodzinnego, socjalizacyjnego; placówkach wielofunkcyjnych. Może podjąć pracę jako: -wychowawca w: świetlicach, bursach, internatach w placówkach opieki całkowitej i częściowej; -pedagog, w poradniach pedagogiczno-psychologicznych, w szkołach, wybrane instytucje pomocy społecznej (asystent rodziny, koordynator pieczy zastępczej, opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej), zakłady opiekuńczo-lecznicze (prewentoria, sanatoria).


Zasady przyjęć dostępne na stronie głównej rekrutacji.